Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Policisté, kteří zneškodnili teroristu z Berlína, vyznamenání nedostanou. Oslavovali fašismus

Policisté, kteří zneškodnili teroristu z Berlína, vyznamenání nedostanou. Oslavovali fašismus

Vnitřní výbor německého parlamentu rozhodl, že dvojice italských policistů, která zneškodnila v prosinci berlínského atentátníka Anise Amriho, nedostane německé vyznamenání. Důvodem jsou fotografie na jejich sociálních sítích.

Rozhodnutí Berlína neudělit vyznamenání italským policistům, kteří v prosinci dopadli a zneškodnili tuniského teroristu Anise Amriho, který zaútočil na vánoční trh na berlínském náměstí Breitscheidplatz, vzbudilo překvapení.

Německý parlament má ale poměrně pochopitelné vysvětlení. Na sociálních sítích obou mužů se objevovaly signály sympatií k nacistické a fašistické ideologii. Teď už jejich příspěvky nejsou k nalezení, podle informací deníku Südtirol News byly z profilů obou mužů odstraněny.

Jeden z mužů na snímcích hajloval, oslavoval někdejšího italského diktátora Benita Mussoliniho a k výročí osvobození Itálie od fašismu umístil na sociální síť příspěvek, kde toho litoval. Druhý policista podle informací médií sdílel portrét Adolfa Hitlera.

Pravicové strany v Itálii se proti rozhodnutí německých politiků bouří. „Místo aby těmto policistům poděkovali za to, že zastavili útěk teroristy, který kvůli selhání německé policie uprchl, budou teď oba dva ještě napadat,“ rozhořčil se senátor za Berlusconiho stranu Forza Italia Maurizio Gasparri.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek