Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Pomoc pro Sýrii. Letadla opět shazují zásoby na východě země

Pomoc pro Sýrii. Letadla opět shazují zásoby na východě země

OSN obnovila leteckou humanitární pomoc po dvoutýdenní pauze. Cílí na provincii Dajr az-Zaur. Podle dnešního oznámení Světového programu pro výživu (WFP) je pomoc znovu shazována letecky.

Shazování pomoci z letadel se zastavil 15. ledna kvůli těžkým bojům o letiště poblíž města Dajr az-Zaur. O tamní letiště bojovala proti radikálům ze samozvaného Islámského státu syrská armáda a její spojenci.

Letecké zásobování této části Sýrie, která je pozemními trasami nedostupná, WFP zahájil loni v dubnu. Od té doby tam shodil přes 170 humanitárních zásilek.

Dnes WFP oznámil, že letecké zásobování je obnoveno od neděle. IS se za lednových bojů zmocnil oblasti, do níž zásilky dopadají. Podle WFP teď pro ně byla vyhrazena jiná zóna, což umožnilo pomoc obnovit.

Provincie Dajr az-Zaur sousedí s Irákem a je posledním syrským regionem, který téměř celý ovládají bojovníci IS. Islamisté mají pod kontrolou i více než polovinu stejnojmenného města a zbylé vládní oblasti obléhají. Místní obyvatelé informují o případech podvýživy a hladovění vzhledem k nedostatku jídla, vody a paliva. Letos se do náletů na pozice IS v Dajr az-Zauru zapojilo i ruské letectvo.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek