Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

„Pomozte, umíráme zimou." Záchranáři potvrdili v hotelu pod lavinou 3 mrtvé, po hostech dál pátrají

„Pomozte, umíráme zimou." Záchranáři potvrdili v hotelu pod lavinou 3 mrtvé, po hostech dál pátrají

Lavina, která se utrhla po včerejším zemětřesení ve střední Itálii, má zatím oficiálně tři oběti. V zavaleném hotelu Rigopiano zůstávají další, kteří jsou pod sněhem a troskami několik hodin. Celkem se pohřešuje přes 20osob, mezi kterými je sedm členů personálu. Dva lidi se podařilo zachránit.

Dva přeživší, které záchranáři našli před budovou obklopené popadanými stromy, vrtulník dopravil do nedaleké nemocnice. Jeden trpí podchlazením.

„Jsem naživu, protože jsem právě vycházel pro něco do auta,“ řekl podle agentury ANSA Giampaolo Parete, který byl v hotelu jako host. V troskách však zůstali dva jeho synové a manželka. „Ocitl jsem se pod sněhem, ale podařilo se mi dostat se ven. Auto zavaleno nebylo, počkal jsem v něm, dokud nepřišla pomoc,“ sdělil v nemocnici osmatřicetiletý muž.

Podle záchranářů patřila lavina mezi ty velké. „Je tu mnoho mrtvých,“ řekl místním médiím šéf horského záchranného týmu Antonio Crocetta. 

Někteří hosté stačili poslal na pohotovostní čísla SMS zprávy. „Pomozte, umíráme zimou," napsal podle agentury ANSA jeden pár hostů. List Corriere della Sera zveřejnil SMS s textem: "Některé zdi byly strženy. Jsem venku s pracovníkem údržby, ale z hotelu nevidím nic. Přede mnou je jenom zeď sněhu."

Místo uvolnění laviny

LavinaLavinaautor: Info.cz

Sníh stržený lavinou zablokoval silnice a situaci zkomplikovala také hustá sněhová bouře. Záchranáři se tak k hotelu nemohli dostat, první z nich proto museli k troskám přijet na lyžích. Dostali se sem až po několika hodinách.  

Střecha čtyřhvězdičkového lázeňského hotelu v regionu Abruzzo se částečně zhroutila už včera večer, kdy zde bylo přibližně 30 osob. Okolní obyvatelé poté informovali úřady.

Lavina podle italských médií souvisí se sérií zemětřesení, která včera střední Itálii zasáhla. Zemřel při nich jeden člověk, další se pohřešuje. Otřesy místní hlásili i během noci.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek