Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Posedlost vzhledem. Trumpovi záleží na oblékání spolupracovníků

Posedlost vzhledem. Trumpovi záleží na oblékání spolupracovníků

Donald Trump klade velký důraz na vzhled svých spolupracovníků. Ještě jako podnikatel vyžadoval určitý styl oblékání a vše nasvědčuje tomu, že z nároků nehodlá slevovat ani v Bílém domě. Požadavek, aby se jeho spolupracovnice „oblékaly jako ženy“ sklízí na sociálních sítích bouřlivé ohlasy.

„Pokud pro něj pracujete a objevujete se na veřejnosti, musíte vypadat určitým způsobem,“ dosvědčil pro zpravodajský server Axios jeden z Trumpových spolupracovníků z předvolební kampaně, který nechtěl být jmenován.

Americký prezident se rád obklopuje hezkými lidmi, jeho spolupracovníci musí mít „souměrné proporce“, „dobrou figuru“ a „upravené vlasy“. Vysokým standardům podléhá i styl oblékání. Pokud svého šéfa nechtějí naštvat, nesmí se jeho podřízení v žádném případě objevit neupravení.

Od mužů se vyžaduje oblek a hlavně kravata. „Vždycky musíte mít kravatu. Pokud si jí nekoupíte od Trumpa, můžete si jí pořídit u Brooks and Brothers. Osobně ale doporučuji Armaniho,“ uvedl zdroj z okolí amerického prezidenta. „Trump upřednostňuje širší tradiční kravaty,“ doplnil.

Povinné šaty

Spolupracovnice se musí „oblékat jako ženy“. Server dodává, že tlaku nosit šaty čelily i ženy, které v předvolební kampani obcházely dům od domu a přesvědčovaly Američany, aby hlasovali pro Trumpa.

O tom, že Trump je ve vzhledu puntičkář, se už stihl přesvědčit i mluvčí Bílého domu Sean Spicer, který se dopustil přešlapu hned při prvním veřejném vystoupení ve funkci. Před novináře do tiskové místnosti předstoupil v nepříliš padnoucím obleku, z čehož měl pořádný malér. Z chyby se ale poučil a od té doby se na veřejnosti objevuje předpisově upraven.

Vyjímka pro nejbližšího rádce

Jediný, kdo si může dovolit porušit Trumpův dress code, je jeho hlavní poradce Steve Bannon, který chodí bez kravaty. „Steve je Steve… Je mu skoro jedno, co nosí,“ vysvětlil nejmenovaný zdroj z okolí amerického prezidenta.   

Mnohé ženy vnímají nařízení vyloženě ženského pracovního oděvu jako další důkaz o Trumpově sexistickém či zpátečnickém přístupu k ženám. Na Twitteru se pod hastagem  #DressLikeAWoman na protest množí fotografie žen, které při výkonu svého povolání rozhodně šaty nenosí.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek