Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Potíže pro Uber. Zatýkání řidičů a desítky zabavených aut

Potíže pro Uber. Zatýkání řidičů a desítky zabavených aut

Technologická platforma Uber, která spojuje řidiče automobilů se zájemci o svezení, se musí oklepat z další rány. V Hongkongu policie zatkla 21 řidičů a zabavila jim auta. A to nemusí být vše – policie varuje, že v podobných akcích bude pokračovat.

„Chtěl bych zdůraznit, že policie stále pokračuje v akci a nemohu tak vyloučit, že se počet zatčených nerozšíří,“ řekl policejní inspektor Lau Tat-fai. Podle něj policie zatím v této souvislosti zadržela dvacet mužů a jednu ženu ve věku 21 až 59 let. Inspektor dodal, že kdokoliv řidičům pomáhal, nebo je naváděl, může být rovněž stíhaný.

Řidiči se provinili tím, že je inspektoři v utajení nachytali při komerční jízdě bez vhodného pojištění.

„Sdílet jízdu automobilem by podle nás nemělo být trestné. Hongkong je mezinárodní město známé svou podporou technologických trendů, nicméně současné regulace tomuto směru vývoje bohužel nenasvědčují,“ uvedl Uber ve svém prohlášení.

V rámci České republiky Uber nedávno skončil v Brně, když tamní krajský soud zakázal společnosti předběžným opatřením poskytovat ve městě služby za podmínek, za jakých je nabízela. Podle soudu porušila několik ustanovení zákona, který provoz taxi upravuje.

Služba Uber funguje na principu sdílené ekonomiky. Zákazník si pomocí mobilní aplikace zadá požadavek a po svezení se mu strhne příslušná částka z platební karty podle vzdálenosti, kterou zaznamená aplikace pomocí GPS. V systému také funguje hodnocení řidiče zákazníkem. Služba a řidiči však nesplňují požadavky na taxislužbu, což vadí především klasickým taxislužbám. Ty proto Uber považují za nekalou konkurenci.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek