Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Potíže s počítačem. Aerolinky United Airlines musely na hodinu přerušit provoz

Potíže s počítačem. Aerolinky United Airlines musely na hodinu přerušit provoz

Americká letecká společnost United Airlines řešila potíže s počítačem, nepříjemná situace se dotkla cestujících na vnitrostátních linkách. Podle agentury Reuters zkomplikovala série zpoždění cestu velkému množství cestujících po celých Spojených státech.

V neděli večer pozastavila společnost United Airlines na skoro hodinu všechny domácí lety. Důvodem nepříjemného zdržení, které tak postihlo řadu cestujících, byly problémy s počítačem. Nejedná se přitom o první případ.

Firma United Airlines i další americké letecké společnosti se totiž s podobnými problémy potýkaly také v loňském roce. Delta Air Lines byla například v srpnu kvůli třídennímu výpadku počítačových systémů nucena zrušit kolem 2 300 letů.

Jak získat odškodnění při zrušeném letu >>>

Někteří odborníci se domnívají, že za problémy stojí nedostatečné investice do počítačových systémů. Podle zakladatele poradenské společnosti Atmosphere Research Group Henryho Harteveldta některé aerolinky raději riskují výpadek, který je bude stát 20 až 40 milionů dolarů, než aby investovaly například 100 milionů dolarů do modernizace svého systému.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek