Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Potvrzeno: Žádní Češi v Manchesteru nezemřeli. Někteří ale volali na tísňovou linku

Potvrzeno: Žádní Češi v Manchesteru nezemřeli. Někteří ale volali na tísňovou linku

Mezi oběťmi a zraněnými po pondělním teroristickém útoku na koncertě v Manchesteru nejsou žádní čeští občané. Potvrdila to tuzemská diplomacie. Doplnila, že několik českých občanů využilo zvláštní tísňovou linku, která byla zřízena po útoku.

„Podle informací české ambasády v Londýně nejsou mezi oběťmi ani zraněnými žádní Češi,“ uvedla mluvčí resortu Irena Valentová. České velvyslanectví podle ní vychází z informací britské policie, které by se již neměnily měnit.

Teroristický útok, jehož terčem se stali návštěvníci koncertu americké zpěvačky Ariany Grandeové, si vyžádal 21 obětí. Na místě zahynul také pachatel, který na sobě odpálil improvizované výbušné zařízení. Zranění utrpělo 120 lidí, 59 z nich museli záchranáři převézt do nemocnice.

720p 480p 360p 240p

Londýnská ambasáda pro české občany zřídila zvláštní telefonickou linku, kterou mohli využít, pokud postrádali někoho ze svých příbuzných nebo potřebovali získat informace související s útokem. "Obrátili se na nás tři lidé s tím, že někoho pohřešují," řekla Valentová.

Útok odsoudili světoví i čeští politici. Na britské ambasádě v Praze jsou dnes k dispozici kondolenční knihy, v nichž může svou soustrast vyjádřit česká veřejnost. V noci byla na znamení solidarity s Londýnem nasvícena v britských barvách pražská Petřínská rozhledna.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek