Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Přežil útok na londýnské metro. Teror v Manchesteru ho paralyzoval natolik, že spáchal sebevraždu

Přežil útok na londýnské metro. Teror v Manchesteru ho paralyzoval natolik, že spáchal sebevraždu

Před dvanácti lety měl tehdy čtyřicetiletý Tony Walter štěstí v neštěstí. Nacházel se v soupravě metra, která opouštěla stanici metra Edgware Road, když ji zasáhla nálož odpálená sebevražedným atentátníkem Mohammadem Sidiquem Khanem.

Sedm lidí včetně teroristy tehdy zemřelo, mnoho dalších utrpělo poranění. Jedním z nich byl Tony Walter, kterého zasáhly střepiny pocházející z odpálené nálože. Díky lékařské péči se ze svých zranění dostal, traumatický zážitek ale z mysli vytěsnit nedokázal.

Březnový teroristický útok ve Westminsteru pamětníkem londýnského hororu silně otřásl a hrůzy z útoku na metro se mu znovu začaly naplno vybavovat. Sebevražedný atentát v Manchesteru položil Waltera definitivně.

Když se neobjevil následující den v práci, začali se o něj jeho přátelé a kolegové strachovat a zmobilizovali policii. Muži zákona pak už jen našli tělo Tonyho Waltera, který spáchal sebevraždu, když zjistil o výbuchu po koncertě Ariany Grande.

„Všichni jsme v šoku, že si Tony vzal život. Po útoku ve Westminsteru hodně trpěl. Několik dní nebyl schopný chodit do práce. Tvrdil, že nedokáže pracovat s tím, jak mu to najednou vrátilo vzpomínky na 7. července 2005,“ popsal deníku The Independent jeden z přátel zesnulého, který si nepřál být jmenovaný.

Když se potom Tony Walter do londýnské firmy, kde pracoval sedmnáct let, vrátil, jeho kolegové pozorovali, že je nezvykle uzavřený a samotářský. Dvaapadesátiletý muž podle přátel nechtěl žít ve světě, kde se odehrávají podobná zvěrstva. Jeho přátelé jsou v šoku a svorně tvrdí, že jde o třiadvacátou oběť Salmana Abediho, který má teroristický útok na svědomí.

Před šesti lety mluvil Tony Walter o útoku v Londýně s britskými vyšetřovateli. „Vzpomínám si, že to byl pocit, jako by mě popravili na elektrickém křesle,“ popsal tehdy vzpomínku na výbuch bomby ve stanici metra Edgware Road. Jeho vzpomínky byly i po letech příliš silné, než aby s nimi dokázal žít.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek