Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Při cestě do Evropy se ve Středozemním moři utopilo 150 migrantů, přežil zřejmě jen jeden chlapec

Při cestě do Evropy se ve Středozemním moři utopilo 150 migrantů, přežil zřejmě jen jeden chlapec

Bezmála 150 afrických běženců patrně v úterý utonulo ve Středozemním moři. S odvoláním na přeživšího z potopené lodi to dnes uvedla Mezinárodní organizace pro migraci (IOM). Jako o jediném přeživším zatím úřady informují o 16letém chlapci z Gambie. "Řekl, že všichni ostatní zemřeli. Ale existuje určitá naděje, že italská pobřežní stráž některé vyzvedla," prohlásil podle agentury Reuters mluvčí italské pobočky IOM Flavio Di Giacomo.

Přesnější informace o počtu mrtvých by podle představitele IOM mohly být k dispozici ve čtvrtek.

„Chlapec řekl, že před několika dny vypluli z libyjského města Sabratha na gumovém člunu se 147 subsaharskými Afričany na palubě, včetně pěti dětí a několika těhotných žen," doplnil Di Giacomo.

Chlapce v úterý zachránila humanitární loď, když jej nalezla, jak se v moři drží palivové nádrže. Dnes ráno byl dopraven na sicilský ostrov Lampedusa.

Jen v posledních dvou dnech vyzvedli záchranáři z moře více než 1 100 migrantů, uvedla italská pobřežní stráž. IOM odhaduje, že od počátku letošního roku již ve Středozemním moři utonulo kolem 600 běženců, kteří se pokoušeli dostat ze severní Afriky do Itálie.