Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Při výbuchu bomby v Thajsku se zranilo přes 50 lidí. Atentátníci odpálili auto před obchodem

Při výbuchu bomby v Thajsku se zranilo přes 50 lidí. Atentátníci odpálili auto před obchodem

Více než 50 lidí dnes utrpělo zranění při výbuchu bomby na muslimském jihu jinak převážně buddhistického Thajska. Informovala o tom agentura AP. Nálož byla umístěna v autě před rušným nákupním střediskem, jehož budovu ve městě Pattání exploze silně poničila. K atentátu se nikdo nepřihlásil, tato oblast se ale už léta potýká s vlnou separatistického násilí.

Útočníci nejprve použili zábavní pyrotechniku, aby odlákali pozornost, a pak odpálili bombu ukrytou v autě, uvedl mluvčí thajské armády. Thajská televize odvysílala záběry na obrovský oblak černého kouře, jak po výbuchu stoupá k obloze. Nemocnice v Pattání oznámila, že atentát si vyžádal 52 zraněných. Žádná úmrtí nebyla hlášena.

V provinciích Jalá, Narátchivát a Pattání, které jsou u hranic s Malajsií, od ledna 2004 zahynulo při násilnostech více než 6 500 lidí. Tisíce dalších byly zraněny.

Uvedené provincie byly součástí nezávislého sultanátu až do roku 1909, kdy byly všechny připojeny k buddhistickému Thajsku. Separatisté si stěžují na diskriminaci místního obyvatelstva, které vyznává islám, zvlášť v oblasti vzdělání a na trhu práce.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek