Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Princ Philip se stahuje do ústraní. Oznámení předcházela záhadná schůzka v Buckinghamském paláci

Princ Philip se stahuje do ústraní. Oznámení předcházela záhadná schůzka v Buckinghamském paláci

Princ Philip, manžel britské královny Alžběty II., odchází z veřejného života, vzdává se svých povinností a stahuje se na podzim do ústraní. Monarchie to oznámila po tom, co Buckinghamský palác vyvolal spekulace o jeho zdraví mimořádně svolanou schůzkou personálu. Na ní sezval celé vedení personálu. Rozhodnutí monarcha učinil sám a má v něm podporu královny, uvedl mluvčí Buckinghamského paláce. 

„Princ Philip vykoná své už naplánované povinnosti od nynějška do srpna, ať už sám, nebo jako doprovod královny," uvádí se v tiskové zprávě paláce. Poté už nebude přijímat nové pozvánky na návštěvy a účasti, „i když je možné, že se i tak rozhodne čas od času navštívit některé veřejné akce“.

Vévoda z Edinburghu v nedávné minulosti trpěl srdečními potížemi, ale stále často vystupoval na veřejnosti. Buckinghamský palác dnes o jeho aktuálním zdravotnímu stavu nezveřejnil žádné podrobnosti.

Palác upřesnil, že jakožto patron, předseda nebo člen více než 780 organizací bude princ Philip těmto subjektům nadále partnerem, ale nebude se aktivně účastnit oficiálních akcí.

Ráno vyvolala veřejné znepokojení informace britského tisku, že Buckinghamský palác na dnešek svolal mimořádnou schůzku vedení personálu. Obavy o zdraví královského páru nebo dokonce spekulace o úmrtí v královské rodině však brzy rozptýlili zástupci paláce.

Královna Alžběta i princ Philip ještě ve středu plnili své veřejné povinnosti a podle britských médií se očividně těšili dobrému zdraví. Královna přijala britskou premiérku Theresu Mayovou, aby formálně vyslovila souhlas s rozpuštěním parlamentu před nadcházejícími předčasnými parlamentními volbami. Princ Philip se zase zúčastnil otevření nové tribuny na londýnském kriketovém stadionu Lord's Cricket Ground.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek