Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Případ Trump. Putin si prý nechává vypracovat psychologický profil amerického prezidenta

Případ Trump. Putin si prý nechává vypracovat psychologický profil amerického prezidenta

Ruský prezident Vladimir Putin si podle televize NBC nechává sestavit psychologický profil Donalda Trumpa. Podle předběžných závěrů analýzy prý Trump rád riskuje, ale dokáže být i naivní.

NBC News se ve své zprávě odvolává na bývalého náměstka ruského ministra zahraničí Andreje Fjodorova. Profil podle něj sestavují bývalí ruští diplomaté spolu s prezidentskými poradci. Dospěli prý k názoru, že Trump zatím nepochopil, kdo proti němu v Kremlu stojí.

Psychologický profil má mít Putin k dispozici pro své první setkání s americkým prezidentem, jehož datum zatím nebylo oznámeno. Výsledkem dosavadní práce na profilu, založené na tříměsíčním sledování, je prý sedmistránkový dokument. Pravidelně se text doplňuje a reviduje, prozradil Fjodorov.

Trump prý chápe výkon prezidentské funkce jako byznys. Kreml se obává, že prezident nebude mít sílu změnit vztahy s Ruskem, které se na sklonku vlády Baracka Obamy ocitly na bodu mrazu. Moskvu podle Fjodorova znepokojuje i Trumpův neustálý souboj s novináři. Pohybuje se na tenkém ledě, je to riskantní hra," poznamenal bývalý ruský diplomat.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek