Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Provokatér z krajně pravicového webu Breitbart News rezignoval. Dohnaly ho výroky o pedofilii

Provokatér z krajně pravicového webu Breitbart News rezignoval. Dohnaly ho výroky o pedofilii

Dvaatřicetiletý homosexuální novinář Milo Yiannopoulos je ve Spojených státech známý především svými kontroverzními rasistickými výroky a častými výpady proti ženám. Zdá se, že tentokrát ale svoje provokativní výroky přehnal. Obhajoval totiž homosexuální vztahy mezi dospělými a mladými chlapci, kteří sotva dosáhli 13 let. Kvůli tomu se proti němu kolegové z krajně pravicového konzervativního webu Breitbart News otočili zády. Kontroverzní výrok byl zřejmě příliš i pro ně.

Britský novinář původem z Řecka Milo Yiannopoulos do dneška patřil mezi nejvýznamnější tváře nacionalistického, krajně pravicového zpravodajského webu Breitbart News. Tedy až po hlavním poradci Donald Trumpa Stevu Bannonovi, který kontroverzní portál vedl, než se Trump stal americkým prezidentem.

Na silné výroky jsou Američané u Yiannopoulose zvyklí. Novinář, který se otevřeně hlásí k homosexuální orientaci, je známý svými nepřátelskými projevy vůči Afroameričanům ale i ženám. Kvůli nemístným výpadům proti afroamerické herečce Leslie Jonesové mu například Twitter zablokoval účet.

Yiannopoulos si bere na mušku i muslimy a tvrdí, že islamizace Evropy je jeden z důvodů, proč pobývá ve Spojených státech. Mnohé napoví také fakt, že koncem ledna spustil vysokoškolský stipendijní program, který je určen „výhradně mužům bílé pleti“.

Prohlášení obhajující pedofilii však bylo moc a nyní na svou pozici vlivného redaktora po silné vlně kritiky rezignoval. Jeden z dalších redaktorů pravicového webu Alexander Marlow v úterý uvedl, že komentář Yiannopoulose o pedofilii je „neobhajitelný“ a „otřesný“. Řada jeho kolegů dokonce prohlašovala, že pokud nebude propuštěn nebo potrestán, vyhlásí interní vzpouru. Vedení Breitbart News se tak kvůli Yiannopoulosovi dostalo pod tlak vlastních zaměstnanců.

Konzervativnímu novináři proto nezbylo nic jiného, než z redakce odejít. „Breitbart News při mně stál, když ostatní ustupovali. Umožnili mi přinášet konzervativní a libertariánské myšlenky komunitám, které by o nich jinak nikdy neslyšely,“ uvádí podle deníku Washington Post ve svém dnešním prohlášení Yiannopoulos. „Nebylo by správné, kdyby moje špatná volba slov odvedla pozornost od důležitých zpráv mých kolegů, proto jsem dnes s okamžitou platností odstoupil z Breitbart. Toto rozhodnutí je jen moje,“ vysvětlil svou rezignaci.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek