Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Prsa ven! Za právo „nahoře bez" protestovaly stovky žen v argentinské metropoli

Prsa ven! Za právo „nahoře bez" protestovaly stovky žen v argentinské metropoli

Asi šest set lidí demonstrovalo v úterý v centru Buenos Aires za stejná práva pro ženy a muže, co se týče oblékání na veřejnosti. Desítky do půl těla nahých žen, ale i mužů protestovaly proti zákazu chodit v Argentině na pláži bez horní části plavek. Demonstrace se podle listu ABC změnila v protest proti stále rozšířenému machismu v této jihoamerické zemi.

Ženy s pomalovanými nahými prsy nesly transparenty s hesly jako „Nebudeme vás žádat o dovolení" či „Mé tělo, mé rozhodnutí". Na demonstraci přišla i řada mužů, někteří z nich v podprsenkách a s heslem „Proč já můžu být nahoře bez a ony ne?".

Na demonstraci dorazila i poslankyně argentinského Kongresu Victoria Dondaová, která se v minulosti stala terčem kritiky svých kolegů. Několik poslanců ji ve sněmovně vypískalo, když tam kojila své dítě, a pokřikovalo na ni kvůli většímu výstřihu.

Bezprostředním motivem k úterní demonstraci v argentinské metropoli byl incident z konce minulého měsíce, kdy policisté vykázali z pláže v Buenos Aires několik turistek kvůli tomu, že neměly horní část plavek.

Demonstrace za práva žen se konaly v úterý i v dalších argentinských městech, například v Córdobě, Mar del Plata či ve městě Rosario.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek