Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Průlom v boji s terorismem. Berlín vyhostí islamistické fanatiky narozené v Německu

Průlom v boji s terorismem. Berlín vyhostí islamistické fanatiky narozené v Německu

Dva muži narození v Německu, kteří ale nemají německé občanství, vyhostí Německo do zemí Severní Afriky, odkud pocházejí jejich rodiče. Úřady v zemi se tak rozhodly, protože je policie podezírá z plánování teroristického útoku.  Jedná se o průlomový krok. Je to totiž vůbec poprvé, co německé úřady takto jednají.

Německý soud zamítl žádost mužů, ve které žádali o tom, aby k deportaci nedošlo. Dva podezřelé ve věku 22 a 27 let policie zadržela v Göttingenu během velké policejní akce, jež zahrnovala 11 bytů a zúčastnilo se jí 450 agentů. Během akce zajistili několik vlajek Islámského státu a mnoho zbraní včetně mačet, které vypadaly jako repliky střelných zbraní, uvedl server npr

Vyšetřování bylo zastaveno, ale policie se domnívá, že jsou oba muži nebezpeční. Ministr Dolního Saska Boris Pistorius řekl, že probíhá jednání o rychlé deportaci s domovskými zeměmi obou mužů a to Alžírskem a Nigérií.  Dodal, že fanatici po celém světě budou čelit síle zákona bez ohledu na to, zda se narodili tady, nebo ne.

Pokud se někdo narodí v Německu, není mu automaticky garantováno občanství. V době zatýkání žili oba muži s rodiči. Podle německým médií dojde k deportaci v blízké době a muži se nebudou moci už nikdy vrátit zpět do země svého narození.  

V roce 2016 proběhlo v Německu několik útoků, nejhorší byl útok na vánočních trzích v Berlíně, při kterém přišlo o život 12 lidí.