Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

První známá oběť teroru v Manchesteru: 18letá dívka, která zbožňovala americkou zpěvačku

První známá oběť teroru v Manchesteru: 18letá dívka, která zbožňovala americkou zpěvačku

První potvrzenou obětí bombového útoku na koncertě v Manchesteru se stala osmnáctiletá Georgina Callanderová.  Když si usměvavá dívka před dvěma lety pořizovala se svou nejoblíbenější zpěvačkou Ariandou Grande společnou fotografii, ještě netušila, že při příštím koncertě americké star najde smrt.

První potvrzenou obětí bombového útoku na koncertě v Manchesteru se stala osmnáctiletá Georgina Callanderová. Ještě v neděli sdílela dívka na své sociální síti příspěvek, kde píše, jak se strašně těší na vystoupení své favoritky, se kterou si před dvěma lety dokonce pořídila dva společné snímky.

Kamarádi tragicky zesnulé Georginy, která si nechala říkat Gina, jsou v šoku. Dojemnou vzpomínku sdílela její nejlepší kamarádka Skye Gallagherová. Na Instagram umístila fotografii visacího zámku, který spolu umístily na plot v Paříži, a přidala vzkaz na rozloučenou.

„Moje nejlepší kamarádka v celém tomhle zatraceném světě byla zavražděna jen proto, že chtěla vidět naživo svou oblíbenou interpretku. Nenávidím tenhle svět a tohle je důkaz, že ti nejlepší lidé odcházejí první. Nevím, co bez tebe budu dělat, sluníčko. Byla jsi ten nejmilejší člověk, kterého jsem kdy potkala. Jsem úplně zlomená a nemohu se přestat třást. Zámek, který jsi umístila v Paříži, je navždy symbolem našeho přátelství a já si jsem jistá, že na něj nikdy nezapomenu. Jednou se potkáme, holka, akorát to nebude tam, kde jsme doufaly. Máš všechnu mou lásku, z celého mého srdce. Odpočívej v pokoji, zlatíčko. Nikdy, nikdy na tebe nezapomenu,“ napsala na svůj profil Skye Gallagherová.

Zcela jiný kontext také dostal jeden z Gininých tweetů. Do blízkého Liverpoolu totiž v pondělí zavítaly její oblíbené bloggerky Lucy&Lydia, tedy přesně v den, kdy se konal osudný koncert v Manchesteru. Dívka litovala, že nestihne obě akce a na sociální síť den před smrtí v nadsázce napsala: „Zabte mě někdo, prosím! Řekněte mi, že budou v Manchesteru!“

Svou soustrast u zmíněného tweetu vyjadřují stovky lidí, včetně celebrit, které dívka tak milovala. Ozval se i herec Sean Maguire z Ginina oblíbeného seriálu Bylo, nebylo, který se s ní setkal před pouhým měsícem. „Tuhle dívku jsem potkal v dubnu. Byla tak mladá a sladká. Byla zabita včera v Manchesteru. Chci vyjádřit mé hluboké pohnutí a lásku jí i její rodině,“ napsal herec na svůj Twitter.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek