Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Pussy Riot opět v akci: V novém videoklipu se trefují do Putina i Trumpa

Pussy Riot opět v akci: V novém videoklipu se trefují do Putina i Trumpa

Ruská feministická protestní skupina Pussy Riot, která je proslulá svými předem neohlášenými provokativními vystoupeními, vydala videoklip ke svému novému singlu. Píseň nese název Policejní stát a je v neposlední řadě kritikou prezidentů Donalda Trumpa a Vladimira Putina.

Pussy Riot v novém videoklipu k písni Policejní stát, jenž byl vydán ve středu, kritizují státní dohled a policejní brutalitu. V klipu se objevují i záběry Donalda Trumpa s Vladimirem Putinem, vůči kterým se Pussy Riot stavějí negativně. Členky jako vždy v klipu vystupují s tvářemi schovanými pod barevné kukly. Pouze jedna, Naděžda Tolokonnikovová, je ve videu jasně identifikovatelná. Ostatní chtějí kvůli ochraně identity zůstat anonymní.

Skupina Pussy Riot se do širokého povědomí veřejnosti dostala v roce 2012, kdy jejích pět členek vstoupilo do moskevské katedrály a začalo křičet text písně „Bohorodičko, vyžeň Putina“. Text byl kritikou nejen ruského prezidenta, ale i patriarchy Kirilla a dalších duchovních. Za tento čin seděly tři členky přes rok ve vězení. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek