Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Radikál s puškou v Paříži napadl policisty. Úřady jeho útok vyšetřují jako teroristický čin

Radikál s puškou v Paříži napadl policisty. Úřady jeho útok vyšetřují jako teroristický čin

Ozbrojený muž dnes naboural autem do policejní dodávky na pařížské třídě Champs-Élysées. Francouzské úřady případ vyšetřují jako teroristický čin a ministr vnitra Gérard Collomb oznámil, že pachatel „po pokusu o útok“ zemřel. Z vozidla, jež po nárazu začalo hořet, řidiče s těžkými popáleninami vytáhli policisté, kteří plameny následně uhasili.

Policie u řidiče našla pistoli a v autě automatickou pušku s množstvím nábojů a také plynovou bombu, která požár zřejmě způsobila. Podle vyšetřovatelů byl útočníkem 31letý francouzský občan, který byl sledován úřady pro radikální činnost.

Pařížská prefektura na twitteru upozornila, že oblast včetně přilehlé stanice metra byla uzavřena, a vyzvala veřejnost, aby se lokalitě vyhýbala. O půl hodiny později úřady informovaly, že „situace je pod kontrolou“ a že mezi policisty a civilisty nikdo nebyl zraněn.

Incident unfolding at Champs Elysees in Paris, as heavily armed police arrest man. pic.twitter.com/3J1or8JsZW

— Josh Caplan (@joshdcaplan) 19. června 2017

Bulvár Champs-Élysées, který je hojně navštěvován turisty, se stal dějištěm útoku na policii již v dubnu, těsně před prezidentskými volbami. Útočník tehdy jednoho policistu zastřelil.

Ministr Colomb řekl, že incident ukázal, že Francie je neustále v ohrožení. Příští týden hodlá ve vládě předložit návrh zákona, který by opět prodloužil výjimečný stav zavedený před rokem a půl po pařížském masakru, jenž stál životy desítek lidí. Výjimečný stav má pak nahradit posílení pravomocí policie v rámci boje proti ozbrojenému radikalismu natrvalo.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek