Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Razie a zatýkání. Rakousko od rána hledá teroristy

Razie a zatýkání. Rakousko od rána hledá teroristy

Od čtvrtečních časných ranních hodin probíhá ve Vídni a Štýrském Hradci rozsáhlá protiteroristická akce. Rakouský tisk informuje o zapojení osmi set policistů. Razie se týkají bytů i mešity v hlavním městě spolkové země Štýrsko.

Rakouské ministerstvo vnitra se prozatím k policejnímu zásahu nechce vyjadřovat vzhledem k tomu, že akce stále není u konce. „Prosím o pochopení, akce neustále probíhá, a tak zatím nebudeme sdělovat podrobnosti,“ řekl mluvčí ministerstva Karl-Heinz Grundböck.

Podle informací rakouského deníku Standard byla akce koordinovaná ze Štýrska. Mluvčí tamního policejního ředitelství Fritz Grundnig dopoledne potvrdil, že protiteroristické zátahy stále probíhají.

Policie prohledávala nejen asi dvanáct bytů, ale taky mešitu ve Štýrském Hradci, jak píší noviny Kleine Zeitung. Operace byla plánována týdny dopředu na základě sledování podezřelých aktivit některých osob pobývajících na území státu.

Zatčených by podle zdrojů deníku Kurier z policejních kruhů mělo být dvanáct jen v samotném Štýrsku, jedná se údajně o občany Bosny a Hercegoviny, Srbska a Turecka. Ministerstvo vnitra původně plánovalo tiskovou konferenci na čtvrtek v poledne, v současnosti ale uvažuje o posunu na pátek.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek