Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Razie v Belgii. Policie hledala v "teroristické čtvrti" Molenbeek podezřelé

Razie v Belgii. Policie hledala v "teroristické čtvrti" Molenbeek podezřelé

Belgická policie zadržela v sobotu v noci při několika protiteroristických raziích v bruselské čtvrti Molenbeek tři muže. Informovala o tom mluvčí bruselské prokuratury. Dodala, že nebyly nalezeny žádné zbraně ani výbušniny.

Podle belgické tiskové agentury Belga byly při noční akci nasazeny speciální jednotky i jeden vrtulník. Policie vtrhla do čtyř bytů, dvě ulice v Molenbeeku prý byly během akce uzavřeny.

Zadržení muži byli dnes po výslechu bez jakýchkoli obvinění propuštěni, jak informovala agentura Reuters s odvoláním na tamní prokuraturu. Další podrobnosti odmítla mluvčí podle agentur AP a DPA poskytnout.

Chudinská čtvrť Molenbeek je považována za baštu radikálního islámu v Belgii. Pocházelo odtud mimo jiné několik pachatelů pařížských atentátů z předloňského listopadu, které si vyžádaly 130 obětí, stejně jako strůjci bruselského útoku z března 2016, po kterém zůstalo 32 mrtvých, a k nimž se přihlásila teroristická organizace Islámský stát.

Ve čtvrti se rovněž ukrýval Salah Abdeslam, jediný přeživší z komanda, jež spáchalo pařížské útoky. Policie ho v Bruselu zadržela loni v březnu, poté byl převezen do Paříže.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek