Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Razie v Hesensku: Ve Frankfurtu zatkli pravděpodobného šéfa teroristické buňky

Razie v Hesensku: Ve Frankfurtu zatkli pravděpodobného šéfa teroristické buňky

Od brzkého rána probíhá v německé spolkové zemi Hesensko rozsáhlá policejní razie s protiteroristickým zaměřením. Podle vrchního státního zastupitelství ve Frankfurtu nad Mohanem došlo k prohledání 54 objektů a zadržení Tunisana vážně podezřelého z příprav teroristického útoku.

Šestatřicetiletý občan Tuniska podle údajů německé policie v zemi verboval členy pro teroristickou organizaci Islámský stát. Ve Spolkové republice chtěl vybudovat síť, která by následně provedla v zemi útok. Policisté jej zadrželi ve čtyři hodiny ráno ve Frankfurtu nad Mohanem. Kromě něj vyštřují policisté dalších šestnáct osob mezi 16 a 46 lety, kteří byli se zatčeným ve spojení.

Podle informací německého deníku Bild, který o razii informoval jako první, bylo na akci nasazeno přes tisíc policistů. Domovní prohlídky se dotkly nejen soukromých bytů, ale prohledány byly také firemní prostory a mešity. Celkem razie zasáhla 54 objektů ve Frankfurtu, Wiesbadenu a Offenbachu.

Podle všeho se podařilo zakročit včas, přípravy teroristického útoku byly prý teprve v rané fázi a islamisté neměli zatím vytipovaný konkrétní cíl. Deník Frankfurter Allgemeine Zeitung uvádí, že zatčený Tunisan, který byl pravděpodobně hlavou spiknutí, pocházel z frankfurtské čtvrti Griesheim, kde se v posledních letech radikalizovala řada obyvatel. V Německu byl aktivní v nabírání nových členů pro Islámský stát několik let.

„Tato opatření mají jasný cíl: Vzkazujeme islamistům v Hesensku, že máme jejich scénu pevně pod kontrolou,“ prohlásil ministr vnitra Hesenska Peter Beuth. V Německu se zatýkalo rovněž v úterý večer, kdy policie zadržela tři podezřelé z terorismu v Berlíně.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek