Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Řidič, který najel do pizzerie u Paříže a zabil dítě, nebyl terorista. Byl pod vlivem drog a chtěl se zabít

Řidič, který najel do pizzerie u Paříže a zabil dítě, nebyl terorista. Byl pod vlivem drog a chtěl se zabít

Pondělní najetí autem do restaurace u Paříže nebylo teroristickým činem. Podle agentury Reuters to dnes oznámil žalobce, jenž začne incident vyšetřovat jako vraždu. Zadržený řidič v obci Sept-Sorts najel do pizzerie, kde zabil holčičku a zranil další lidi. Podle ministerstva vnitra se tímto způsobem zřejmě pokusil o sebevraždu.

Žalobce na místě neštěstí řekl, že pachatel jednal záměrně. Podle agentury AP dodal, že byl velmi pravděpodobně pod vlivem drog.

„Auto najelo na terasu a narazilo do baru. Řidiče se poté pokusil vycouvat, ale někdo ho zastavil. Policie přijela rychle. V restauraci mohlo být asi dvacet lidí,( řekl televizu BFM svědek.

Mluvčí ministerstva vnitra označil řidiče za depresivního muže labilní povahy, jenž se údajně nedávno pokoušel zabít. Tajné službě ani policii prý nebyl znám.

Řidič narozený v roce 1985, jehož jméno úřady nezveřejnily, najel v pondělí v noci se svým vozem BMW do pizzerie v malé obci Sept-Sorts, která leží asi 65 kilometrů východně od Paříže. Zabil holčičku a zranil další lidi, kteří seděli na venkovní zahrádce.

Incident se stal necelý týden poté, co muž, zřejmě šestatřicetiletý Alžířan, najel s osobním autem do skupiny vojáků na pařížském předměstí a šest jich zranil.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek