Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Řidič v Melbourne najel autem do lidí. Tři z nich zabil

Řidič v Melbourne najel autem do lidí. Tři z nich zabil

Nejmíň tři lidi zabil a 20 dalších  zranil řidič, který úmyslně vjel do dav v centru Melbourne. Oznámila to policie, podle které incident nesouvisel s terorismem. Řidiče zadržela.

„Mohu potvrdit, že si myslíme, že je to spjato s útokem nožem, který se dříve odehrál na jihu města. Pachatel byl zadržen. Neexistuje žádné další ohrožení veřejnosti,“ řekl novinářům superintendant Stuart Bateson.

První zprávy hovořily o jednom mrtvém a tuctu až dvou desítkách zraněných potom, co auto vjelo do chodců v centru druhého největšího města Austrálie. Někteří lidé utrpěli vážná zranění.

„Nezastavil se, chodci se snažili uprchnout, ale dál je srážel,“ řekl tisku nejmenovaný očitý svědek. Další, Kylie Clar, se svěřil, že viděl „těla letět vzduchem“. Připadalo mu, že vůz je na útěku před policií.

Policie zprvu uvedla, že řidič srazil „řadu chodců“ na hlavní obchodní ulici procházející centrem Melbourne, než byl zatčen, a dodala, že se snaží zjistit okolnosti incidentu. Ujistila taky, že má situaci pod kontrolou.

V Melbourne se právě odehrává tenisový turnaj Australian Open. V centru města podle agentury AFP hlídkují po zuby ozbrojení policisté. Austrálie zvýšila pohotovost po prosincovém atentátu v Berlíne, kde terorista vjel kamionem do davu návštěvníků vánočního trhu a zabil 12 lidí.