Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Rodiče ztracené Maddie prohráli. Soud dal za pravdu expolicistovi, který je viní z jejího zmizení

Rodiče ztracené Maddie prohráli. Soud dal za pravdu expolicistovi, který je viní z jejího zmizení

Ve sporu britských rodičů Kate a Gerryho McCannových s bývalým portugalským vyšetřovatelem Goncalem Amaralem se portugalský Nejvyšší soud přiklonil na stranu někdejšího policisty. Britové se tak nedočkají odškodnění za pasáž v detektivově knize, podle které měli mít na zmizení dívky podíl.

V létě uplyne deset let od chvíle, kdy z apartmánu v portugalském letovisku Algarve zmizela čtyřletá Madeleine McCannová. O rok později úřady případ uzavřely, viníka ani dívku vyšetřovatelé nikdy nanašli. Jen o tři dny později vyšla kniha dnes už bývalého portugalského vyšetřovatele Goncala Amarala Maddie: Pravda o lži.

V jedné z jejích pasáží obviňuje Amaral dívčiny rodiče Kate a Gerryho McCannovy, že mají na zmizení své dcerky klíčový podíl. Podle jeho knihy zemřela Maddie při nehodě, její rodiče ukryli tělo a následně fingovali únos.

Rodiče zmizelé holčičky po vydání knihy zažalovali Amarala za pomluvu. První soud pak také vyhráli, někdejší policista jim na základě verdiktu měl vyplatit odškodnění ve výši půl milionu eur (asi 13,5 milionu korun).

Odsouzený se ale s výrokem nespokojil a odvolací soud dal naopak za pravdu jemu. Případ se postupně dostal až před portugalský Nejvyšší soud, který teď rozhodl, že McCannovi nemají právo Amarala žalovat.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek