Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Ruská aféra: Trumpův exporadce opět odmítl vypovídat, podle demokratů je to pohrdání

Ruská aféra: Trumpův exporadce opět odmítl vypovídat, podle demokratů je to pohrdání

Na uzavřeném jednání výboru Sněmovny reprezentantů pro kontrolu zpravodajských služeb Steve Bannon opět odmítl vypovídat. Řadu otázek týkajících se údajného ruského vměšování do amerických prezidentských voleb tak nechal exporadce Bílého domu bez odpovědí. Vedoucí demokratů ve výboru Adam Schiff vyzval k zahájení jeho stíhání pro pohrdání parlamentem. Informovala o tom agentura Reuters.

Bannon se už jednomu slyšení v Kongresu v polovině ledna podrobil. Před členy téhož výboru ale odmítl vypovídat, což zdůvodnil tím, že mu to doporučil Bílý dům. Tehdy odpověděl pouze na 14 předem schválených dotazů, nyní podle Schiffa na 25 otázek.

Poslanci se hlavně zajímají o Bannonovo působení v prezidentově aparátu, o události kolem prezidentské inaugurace a o kontakty s Trumpem po odchodu z Bílého domu.

Bannon vedl do svého jmenování Trumpovým poradcem extremistický a xenofobní server Breitbart News. Trump ho zařadil do svého týmu hned po volbách v roce 2016, ale loni v srpnu ho z funkce strategického poradce odvolal. Bannon se pak na krátkou dobu vrátil do redakce Breitbart News.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek