Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Ruská policie pustila Navalného z vězení. Předtím prohledala jeho fond a brutálně mu zbila kolegu

Ruská policie pustila Navalného z vězení. Předtím prohledala jeho fond a brutálně mu zbila kolegu

Ruský disident a opoziční bloger Alexej Navalnyj dnes opustil moskevské vězení, kde si odpykával trest za opakované porušování zákonů o pořádání demonstrací. Oznámila to rozhlasová stanice Echo Moskvy. Verdikt mu v půli června odvolací soud zmírnil z původních z 30 na 25 dnů.

Navalnyj zorganizoval 12. června protestní demonstraci proti korupci v centru Moskvy. Účast mu ale dopřána nebyla, zatčen byl hned při odchodu ze svého bytu. Při mítinku policie zadržela stovky dalších lidí. Demonstrace proti korupci se kromě Moskvy konaly i v Petrohradě a dalších ruských městech.

Podobný protest pořádal Navalnyj už letos v březnu, kdy v Moskvě vyšlo do ulic několik desítek lidí. Zadržen byl i tehdy a soud ho poslal za mříže na 15 dnů. Protože v červnu přečin podle soudu zopakoval, byl verdikt původně dvojnásobný.

Před propuštěním Navalného na svobodu provedli policisté v minulých dnech razie v moskevském sídle a regionálních odbočkách jeho organizace Fond boje s korupcí. Policejní zásahy jsou hlášeny z Čeboksar, Kazaně, Astrachaně, Vologdy, Permu a řady dalších ruských měst.

Při moskevské razii policisté ve čtvrtek několik osob zadrželi. Byl mezi nimi i spolupracovník Fondu boje s korupcí Alexandr Turovskij, který se podle agentury Interfax odmítl legitimovat. Policisté ho zbili tak, že musel být s otřesem mozku hospitalizován.

Dnes policie Turovského z nemocnice navzdory diagnóze odvezla k výslechu. Vedení nemocnice novinářům sdělilo, že pacient se přes noc uzdravil.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek