Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Ruská rozbuška: Demokraté kritizují republikánské nařčení z podjatosti FBI, vydali vlastní memorandum

Ruská rozbuška: Demokraté kritizují republikánské nařčení z podjatosti FBI, vydali vlastní memorandum

Američtí demokraté dnes zveřejnili upravenou verzi svého memoranda ke zprávě republikánů, která kritizovala Federální úřad pro vyšetřování (FBI) za údajně zaujaté vyšetřování ruského vlivu na prezidentské volby v USA. Informují o tom americká média. Podle serveru deníku The New York Times umožnilo dnes zveřejnění zprávy americké ministerstvo spravedlnosti.

Zveřejnění memoranda demokratů před dvěma týdny zablokoval prezident Donald Trump, údajně kvůli pasážím, které by mohly poškodit národní bezpečnost. Demokraté ze sněmovního výboru pro kontrolu tajných služeb poté společně s FBI a ministerstvem spravedlnosti pracovali na úpravách memoranda. To bylo dnes zveřejněno na stránkách Sněmovny reprezentantů se začerněnými pasážemi.

 

V desetistránkovém upraveném dokumentu demokraté ostře kritizují předchozí memorandum republikánů, jehož "jasnou snahou" podle nich bylo "podkopat" vyšetřování FBI, ministerstva spravedlnosti a zvláštní vyšetřovatele Roberta Muellera. Ten vede vyšetřování údajného ruského vlivu na americké prezidentské volby v roce 2016.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek