Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Ruské letectvo v nejvyšší pohotovosti. Putin rozkázal provést mimořádnou prověrku

Ruské letectvo v nejvyšší pohotovosti. Putin rozkázal provést mimořádnou prověrku

Ruský prezident Vladimir Putin jako vrchní velitel dnes nařídil mimořádnou prověrku bojeschopnosti vzdušných a kosmických sil. Oznámil to ministr obrany Sergej Šojgu. Počty cvičících vojáků a bojové techniky podle ruských médií neuvedl.

„Dnes, v souladu s rozhodnutím vrchního velitele ozbrojených sil za účelem vyhodnocení připravenosti orgánů vojenského velení vojsk a plnění cvičných a bojových úloh, začala mimořádná prověrka vzdušných a kosmických sil,“ oznámil Šojgu na poradě. Štáby od rána uvádějí jednotky do nejvyšší bojové připravenosti.

Zvláštní pozornost se má podle ministra během tohoto taktického cvičení věnovat stavu plnění služby, rozvinutí systémů protivzdušné obrany jako za válečného stavu a připravenosti leteckých uskupení k odražení agrese. Šojgu současně nařídil přísné dodržování pravidel bezpečnosti, aby nedošlo ke škodám na státním majetku, ani k poškození přírody. Průběh cvičení mají vyhodnocovat kontrolní skupiny z generálního štábu.

Vzdušné a kosmické síly, které vedle pozemních sil a námořnictva patří ke třem hlavním druhům vojsk, vznikly předloni z Putinova rozkazu sloučit vojenské letectvo a protivzdušnou obranu. Její součástí již byla i kosmická vojska. Současným velitelem těchto sil je generálplukovník Viktor Bondarev.

V Rusku, jak podotýkají média, někdy ironicky, bývají prověrky vojsk nečekané a mimořádné, ale pravidelné. V roce 2013 se dostaly na veřejnost informace, že cvičení vojsk kosmické obrany dopadlo v Putinových očích jenom „na trojku“, protože obrana nesestřelila dvě z 11 raket.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek