Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Rusko opraví Admirála Kuzněcova. Letadlová loď v Sýrii podle Moskvy splnila účel

Rusko opraví Admirála Kuzněcova. Letadlová loď v Sýrii podle Moskvy splnila účel

Ruská armáda se rozhodla modernizovat svou jedinou letadlovou loď, která se loni v listopadu zapojila do války v Sýrii. Loď Admirál Kuzněcov se během dvou měsíců podílela na 420 bojových operacích a na zničení 1252 cílů, a tím podle Moskvy splnila svou misi. Teď má být podle agentury TASS modernizována za v přepočtu 22 miliard korun.

Loď, spuštěná na vodu v roce 1985, podle západních expertů neodpovídá soudobým technickým řešením a pro bojové operace je nevyhovující. Jde o jedinou loď této třídy, protože sesterská loď Varjag nebyla nikdy dostavěna a byla prodána do Číny. Admirál Kuzněcov se původně po světových mořích plavil pod názvem Leonid Brežněv.

Modernizace plavidla má začít v září v armádních loděnicích v Murmansku a dokončena má být v roce 2020. Loď dostane nové motory, nová bude i startovací a přistávací dráha. Modernizací projde také výzbroj: zastaralé raketové komplexy Granit nahradí novější Kalibr, které budou osazeny raketami s plochou dráhou letu Oniks a Cirkon. Admirál Kuzněcov bude základnou pro těžké stíhací letouny Su 33 a lehké MiG 29.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek