Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Rusko se chystá na řádění fotbalových chuligánů. Hrozí jim pokutami, deportací i vězením

Rusko se chystá na řádění fotbalových chuligánů.  Hrozí jim pokutami, deportací i vězením

Jedenáct ruských měst bude v příštím roce hostit mistrovství světa ve fotbale. Kromě hektických prací na vybudování, případně vylepšení potřebné infrastruktury se země připravuje i po stránce legislativy. Úřady chtějí mít co možná nejvyšší jistotu, že země nebude mít ostudu kvůli obávaným chuligánům. Těm proto hrozí novými zákony a vysokými pokutami, deportacemi, a dokonce i vězením.

Soubor pravidel závazných pro mistrovství světa ve fotbale 2018, podepsal prezident Vladimir Putin. Sportovní nadšenci by si tak měli důkladně rozmyslet, jak se budou v Rusku chovat. Země se totiž dopředu pojistila proti řádění hooligans, kteří jednoduše nebudou vítáni.

Kdo by se chtěl dostat na stadion přes zákaz, musí počítat s rizikem pokuty. Ta se pohybuje v rozmezí od 20 do 40 tisíc rublů (přibližně 9 500-19 000 Kč). V případě, že požadovanou částku fanoušci nezaplatí, hrozí jim až 15 dní ve vězení.

Takhle se fanoušci poprali při evropském šampionátu ve Francii:

Nově zavedená legislativa také počítá s postihy diváků v případě, že ohrozí bezpečnost svou či kohokoliv z dalších lidí přítomných na sportovišti. Za porušení hrozí pokuta 20 tisíc rublů a sedmiletý zákaz vstupu na stadion, v případě zahraničních fanoušků pak pokuta a deportace ze země.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek