Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Rusko si posvítí na americká média v zemi. Prý ovlivňovala volby

Rusko si posvítí na americká média v zemi. Prý ovlivňovala volby

Americká média působící v Rusku budou čelit vyšetřování ohledně toho, zda neovlivnily ruské parlamentní volby v roce 2016. Hlas Ameriky, Svobodná Evropa nebo CNN budou v hledáčku příslušných orgánů, vysvětlil Leonid Levin, šéf Státní komise Dumy pro Informace a komunikaci. Informoval o tom server Moscow Times.

Podle Levina mohli novináři ovlivnit volby, píše Moscow Times. „Struktury, o kterých mluví, jsou součástí většího amerického systému nátlaku na naši zemi,“ řekl. „Používají řadu nástrojů ve vztahu k ruskému volebnímu procesu a k naší zemi jako celku,“ dodal.

Levin poukázal na podobné vyšetřování vedené proti ruským médiím v USA a uvedl, že zástupce CNN a Hlasu Ameriky pozvali na slyšení před komisi. Nikdo se ale nedostavil.

Tři výbory amerického Kongresu se mezitím stále věnují vyšetřování údajných pokusů Moskvy ovlivnit loňské prezidentské volby USA ve prospěch Donalda Trumpa. Rusko podobná obvinění odmítá.

Levin v parlamentu opakovaně zdůrazňoval, že nebude požadovat zákaz nebo omezení činnosti pro zahraniční média v Rusku. Nicméně dodal, že výbor jedná na pozadí amerických vyšetřování ve vztahu k Rusku.

Hlas Ameriky a Rádio Svobodná Evropa financuje americká vláda a vysílají po celém světě. CNN je soukromá televize založená v roce 1980.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek