Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Ruský pop zve do církve homosexuály, vrátí se prý k tradiční orientaci

Ruský pop zve do církve homosexuály, vrátí se prý k tradiční orientaci

Podle volokolamského metropolity Ilariona, který v ruské pravoslavné církvi vykonává de facto funkci ministra zahraničí, příslušnost k církvi vrací věřící k tradiční sexuální orientaci. Ilarion se odvolává na údajná zjištění vědců, že homosexualita vzniká v dětství a není vrozená.

Zkušenosti z práce s lidmi podle ruského arcibiskupa ukazují, že "v mnoha případech se člověk může homosexuální orientace buď úplně zbavit, nebo se přizpůsobit tak, aby mu nebránila v rodinném životě". Homosexualita podle Ilariona vzniká v raném dětství a v mládí "pod vlivem faktorů různého druhu".

Podle převládajícího vědeckého názoru je homosexualita předurčená geneticky, není osobní volbou nebo následkem výchovy či specifického sociálního prostředí. Pokusy o změnu sexuální orientace selhaly a mnozí experti je považují za rizikové.

Rusko je známé svými tvrdými až nepřátelskými postoji vůči gayům a lesbám, homosexualita v Rusku přestala být trestným činem až v roce 1993. Už pět let v Rusku platí zákon zakazující propagovat "netradiční" sexuální vztahy mezi mladistvými. Výjimkou nejsou nenávistné projevy homofobie, které se šíří s mlčenlivým souhlasem státních úřadů.

Hlava ruské pravoslavné církve Kirill označuje homosexualitu za hřích. Téma homosexuality mezi duchovními je v Rusku tabu, nemluvě o případných problémech pedofilních popů. Když se v roce 2015 samarský kněz jako první mezi duchovními veřejně přihlásil k homosexuální orientaci, vypukl skandál ukončený církevním soudem.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek