Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Rušnou sjezdovku ve Francii zasypala lavina. Jako zázrakem se nikomu nic nestalo

Rušnou sjezdovku ve Francii zasypala lavina. Jako zázrakem se nikomu nic nestalo

Oblíbené lyžařské středisko Tignes ve Francii zasypala dopoledne lavina. Původní zprávy policie, které informovaly o mnoha zasypaných lyžařích, se nepotvrdily. Podle posledních zpráv záchranářů při neštěstí nikdo nezemřel. 

Lavina podle místních médií dopadla na skupinu lyžařů. Jejich národnost ani identitu úřady zatím nezveřejnily. České ministerstvo zahraničí zatím nemá zprávy o tom, jestli se v místě neštěstí pohybovali Češi. Mluvčí Ivena Válová INFO.CZ potvrdila, že tyto informace diplomacie v tuto chvíli zjišťuje. Se svými delegáty se teď spojují i tuzemské cestovní kanceláře.

 

Sjezdovka, na kterou masa sněhu dopadla, je klasifikovaná jako snadná. Záchranáři na ní bojovali se špatnou viditelností, i proto se do místa nejdříve nemohly dostat helikoptéry. K místu se museli dostat pěšky.

Místní novináři informují o tom, že v oblasti v posledních dnech hustě sněžilo. Několik lavin proto horská služba uvolnila záměrně, aby snížila riziko jejich nečekaného uvolnění. Areál byl zároveň pro lyžaře uzavřený. 

Ve stejném středisku se masa sněhu utrhla už v polovině února. Tehdy pod ní zemřeli čtyři snowboardisti, kteří se pohybovali mimo sjezdovku. Lavinu tehdy podle vedení areálu zřejmě spustila skupina lyžařů, která se pohybovala výše na svahu.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek