Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Rusové analyzují černé skřínky ze zříceného letadla. Tragédii zřejmě způsobily namrzlé senzory

Rusové analyzují černé skřínky ze zříceného letadla. Tragédii zřejmě způsobily namrzlé senzory

Ruští experti začali zkoumat záznam dvou černých skříněk z letounu An-148, který se v neděli zřítil nedaleko Moskvy a v jehož troskách zahynulo 71 lidí. Oznámila to dnes agentura Interfax. Ukrajina, kde byly vyrobeny motory havarovaného stroje, mezitím oznámila, že do Ruska vysílá tým odborníků, aby pomohli při vyšetřování. Podle vyšetřovatelů je pravděpodobnou příčinou námraza na senzorech rychlosti.

Veškerá data uložená v černých skříňkách se zachovala a je možné je dešifrovat, uvedl Interfax s odvoláním na sdělení Mezistátního leteckého výboru (MAK), který příčiny tragédie vyšetřuje. Na místě pádu letadla končí shromažďování trosek, k přepravě do Moskvy jsou připraveny pozůstatky obětí. Z kráteru hlubokého 2,5 metru budou s pomocí jeřábů vyzdviženy motory.

Při zkoumání jejich stavu budou ruským expertům pomáhat ukrajinští odborníci, oznámila agentura Unian. Tým Ukrajinců je na cestě do Moskvy, kde se spojí s pracovníky MAK. Letoun An-148 byl ve své době označován za příklad ukrajinsko-ruské průmyslové spolupráce, po anexi Krymu a vzpouře proruských separatistů v Donbasu ale výrobní kooperace skončila.

Letoun Saratovských aerolinií směřující do jihouralského Orska havaroval šest minut po startu z moskevského letiště Domodědovo. Příčiny neštěstí nejsou zatím známy, za nejpravděpodobnější považují ruská média námrazu, poruchu motorů nebo chybu pilota.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek