Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Rusové chtěli manipulovat s Trumpem skrze jeho nejbližší okolí, tvrdí New York Times

Rusové chtěli manipulovat s Trumpem skrze jeho nejbližší okolí, tvrdí New York Times

Americké výzvědné agentury loni v létě získaly informace o tom, že ruští političtí představitelé a činitelé tajných služeb diskutují o možnostech, jak prostřednictvím poradců ovlivnit tehdejšího kandidáta na prezidenta Spojených států Donalda Trumpa. Informoval o tom list The New York Times (NYT). Podle zdrojů deníku se Rusové zajímali o Trumpova šéfa volební kampaně Paula Manaforta a o bývalého šéfa vojenské rozvědky Michaela Flynna, který působil jako Trumpův bezpečnostní poradce.

Rusové podle NYT, který se odvolává na tři současné a bývalé americké činitele s vazbami na tajné služby, věřili, že mohou Manaforta i Flynna využít k tomu, aby utvářeli Trumpův názor na Rusko.

Někteří činitelé se podle získaných diskuzí vychloubali, jak moc dobře Flynna znají, jiní pak hovořili o tom, že by jako páku bylo možné použít někdejšího ukrajinského prezidenta Viktora Janukovyče, se kterým kdysi Manafort úzce spolupracoval.

Manafortovy i Flynnovy vazby na Rusko v rámci objasňování možných ruských snah ovlivnit americké prezidentské volby prošetřuje Federální úřad pro vyšetřování (FBI) a také několik výborů Kongresu USA.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek