Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

„Schytal kulku do hlavy.“ Svědek popsal, že policisté střelili nevinného civilistu

„Schytal kulku do hlavy.“ Svědek popsal, že policisté střelili nevinného civilistu

Sobotní teroristický útok v Londýně si dle aktuálních informací vyžádal nejméně šest mrtvých, včetně tří teroristů, které policie zastřelila na místě činu. Deník the Sun přišel s informací, že jedna z policejních kulek zabila civilistu.

„Byl jsem v hospodě Wheatsheaf. Obsluha zamknula dveře před třemi muži s velkými loveckými noži, kteří byli venku,“ uvedl deníku svědek z místa činu. „Snažili se dostat dovnitř, ale protože byly dveře zamknuté, nepovedlo se jim to. Tak rozbili okna… Pobodali nejméně jednoho člověka. Viděl jsem, jak bodli pětkrát muže do hrudníku,“ dodal.

Během několika minut přijeli na místo činu policisté. Svědek uvádí, že vtrhli dovnitř a zahájili palbu po třech ozbrojených teroristech. Všechny útočníky zabili, v policejní přestřelce ale umírali také civilisté. „Vypálili nejméně dvacetkrát. Jeden z chlapů v hospodě schytal kulku do hlavy. Myslím, že je mrtvý,“ říká svědek.

K útoku došlo po desáté hodině večerní místního času. Teroristé nejprve vjeli ve velké rychlosti na Londýnský most přes Temži a najeli do nejméně dvaceti chodců. To jim nestačilo, pak pokračovali v jízdě až k nedalekému tržišti Borough Market, které je plné restaurací a barů. Tam vystoupili a napadali veselící se zákazníky noži s dlouhou čepelí. Svědci z místa činu hovoří o brutálním a chladnokrevném provedení.

Útoky si vyžádaly sedm mrtvých a nejméně 48 zraněných. Někteří z nich leží v londýnských nemocnicích ve vážném stavu, takže se nedá vyloučit, že počet obětí bude ještě stoupat.  

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek