Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Šéf FBI čelí kvůli masakru na škole výzvám k odstoupení. Je to nepřijatelné selhání, myslí si guvernér

Šéf FBI čelí kvůli masakru na škole výzvám k odstoupení. Je to nepřijatelné selhání, myslí si guvernér

Chris Wray, ředitel amerického Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI), čelí kvůli středečnímu masakru na floridské škole výzvám k odstoupení. Vyzval ho i floridský guvernér Rick Scott.

Vedení FBI přiznalo, že jeho agenti dostali v lednu tip, že vyhozený student Nikolas Cruz shromažďuje zbraně a chce zabíjet lidi. Úřad však nedodržel stanovený postup a neposlal informaci do pobočky v Miami. Cruz ve středu postřílel na střední škole ve městě Parkland 17 lidí, většinou dětí.

"Je to nepřijatelné selhání. Neustále nabádáme lidi k ostražitosti, a když svou povinnost splní, FBI nic nepodnikne," uvedl Scott. Federální policii na Cruze údajně upozornil člověk z jeho blízkého okolí, který se obával, že by devatenáctiletý mladík mohl zaútočit ve škole.

Ministr spravedlnosti Jeff Sessions nařídil prověrku vyšetřovacího postupu FBI v kauze floridské střelby. Na osudu Wraye se podle agentury Reuters může podepsat i kritika, kterou zejména mezi republikány vyvolává pátrání po ruském vlivu na předloňské prezidentské volby v USA. Vyšetřování vede bývalý šéf FBI Robert Mueller, kterého tím pověřil náměstek ministra spravedlnosti Rod Rosenstein.

Ve floridském Parklandu je na víkend naplánováno několik pohřbů, ale i demonstrace proti šíření zbraní. V místě mítinku visí transparent s nápisem "Žádné zbraně dětem, žádné zbraně pod 21 let". Floridské zákony umožňují prodej zbraní osobám starším 18 let.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek