Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Sexuální uprchlíci. Rodina emigrovala kvůli německé výuce na Sibiř. Dlouho tam nevydržela

Sexuální uprchlíci. Rodina emigrovala kvůli německé výuce na Sibiř. Dlouho tam nevydržela

Sexuální výchova ve školách bývá pro křesťansky založené rodiče těžkým soustem. Rodina protestantských věřících se raději rozhodla z Německa emigrovat na Sibiř, než aby se jejich děti ve škole učily o tom, jak přišly na svět. V nehostinných podmínkách ale vydrželi pouhé dva měsíce, pak se i přes odpor k německému vzdělávacímu systému vrátili zpátky do země.

Manželé Eugen a Luisa Martensovi se do Německa přestěhovali na počátku devadesátých let. Oba pocházejí z Ruska, odkud se rozhodli odejít v době, kdy se rozpadal Sovětský svaz. Jejich rodná země se v té době potýkala s obrovskými ekonomickými potížemi, které rapidně zhoršily životní úroveň obyvatel. V nové domovině jim ale leccos vadilo – ze všeho nejvíc sexuální výchova ve školách.

Pro nábožensky založené rodiče bylo nemyslitelné, aby jejich dcera ve škole navštěvovala hodiny sexuální výchovy, a tak jí z nich omlouvali. „Stydím se mluvit o tom, co probírali, a to jsem dospělý muž,“ uvedl Eugen ruskému tisku. Nakonec se ale přece jenom rozpovídal. „Například takzvaná genderová ideologie učí děti, že si mohou vybrat, kdo jsou: muž, žena, nebo cokoliv jiného,“ vypíchl jedno z témat, které učitelé s dětmi probírají během hodin sexuální výchovy.

Protože je účast na hodinách sexuální výchovy povinná, dostala rodina pokutu. Tu se ale rozhodla nezaplatit, a proto musel Eugen strávit noc za mřížemi. Nakonec se manželé rozhodli, že je pro ně život v Německu nadále neúnosný a rozhodli se se svými deseti dětmi vrátit zpátky do Ruska.

Do vesnice Kyštovka na severu Novosibirské oblasti se Martensovi přestěhovali necelý týden před Štědrým dnem. Krátce po příjezdu požádali o ruské občanství a plánovali, jak začnou nový život. Minulý týden se ale narychlo sbalili a vrátili se zpátky do Německa. O příčinách jejich odjezdu se mnoho neví. Média, která je překřtila na „sexuální uprchlíky“, spekulují o tom, že rodina neustála střet s realitou ruského venkova, kde je život o poznání těžší než v Německu. 

   

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek