Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Smrt v troskách: Počet obětí zemětřesení v Mexiku dál stoupá

Smrt v troskách: Počet obětí zemětřesení v Mexiku dál stoupá

Počet obětí mexického zemětřesení z 19. září dosáhl 343. Jenom hlavní město přitom nejnověji hlásí 204 mrtvých, informoval dnes národní úřad civilní obrany. Většina zřícených budov už byla prohledána.

Šéf mexické civilní obrany Luis Felipe Puente aktualizovanou bilanci oznámil poté, co se záchranářům podařilo zpod sutin zřícených budov vyprostit některá z posledních těl v hlavním městě Mexiku.

Většina trosek budov v hlavním městě už byla odklizena. Mexický prezident Enrique Peňa Nieto ve středu odhadl, že škody, které napáchalo zemětřesení o síle 7,1 stupně a také otřesy na jihu země o několik dní dříve, by mohly přesáhnout dvě miliardy dolarů (přes 44 miliard korun).

Úřadům pomáhají vypořádat se s následky zemětřesení dobrovolníci. Mexiko nyní šokoval případ brutálního přepadení skupiny dobrovolných pomocníků, o němž informovala mexická arcidiecéze v noci na dnešek. Neznámí pachatelé znásilnili mladou dobrovolnici a ukradli potraviny, mobilní telefony a hotovost kolem 40.000 pesos (téměř 50.000 korun), informovala agentura DPA. Dva dobrovolníci skončili s těžkými zraněními v nemocnici.

Podle arcidiecéze chtěli dobrovolníci přivézt humanitární pomoc do města Juchitán, které těžce poničilo první zemětřesení ze 7. září s přibližně 430 oběťmi. Hlášeny jsou i další případy, kdy zločinci využili chaosu po katastrofě k páchání trestné činnosti.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek