Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Smutný rekord. Salvador má za sebou první den bez nahlášené vraždy

Smutný rekord. Salvador má za sebou první den bez nahlášené vraždy

Salvador má za sebou 24 hodin, kdy nikdo na policii nenahlásil vraždu. Pro zemi, kterou zmítají války gangů, je to něco ojedinělého. OSN zemi řadí kvůli počtu vražd na počet obyvatel mezi nejnebezpečnější státy světa.  

Od začátku letošního roku tu bylo denně zavražděno deset lidí - s výjimkou středy 11. ledna, která byla nečekaně klidná. Policie dodala, že pro tento nezvyklý jev nemá žádné vysvětlení.

Většinu násilí v zemi mají na svědomí zločinecké gangy známé pod označením "mara", které působí po celé Střední Americe. Tyto zločinecké skupiny vytvořili v 80. letech v ulicích amerického Los Angeles potomci salvadorských uprchlíků, kteří sem utekli před brutální občanskou válkou v zemi.

Když v roce 1992 válka v Salvadoru skončila a mnozí z nich se vrátili domů, vzali s sebou i kulturu losangeleských gangů. Mary nebo pandilly se podílejí na pašování drog, loupežích a vydírání. Dva hlavní pouliční gangy aktivní v této oblasti jsou Mara Salvatrucha známá také jako MS-13, a Mara-18, což je Gang z 18. ulice.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek