Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Solidarita v Manchesteru. Taxíky po útoku rozvážely lidi zadarmo, hotely nabídly přístřeší

Solidarita v Manchesteru. Taxíky po útoku rozvážely lidi zadarmo, hotely nabídly přístřeší

Teroristický útok, který se odehrál v pondělí večer po koncertu americké popové zpěvačky Ariany Grande v Manchesteru, vyvolal ohromnou vlnu solidarity. Lidé se semkli a pomohli těm, které tragická událost zasáhla.

Potom, co útočník odpálil po vystoupení Ariany Grande improvizovanou nálož u jednoho z východů z manchesterské haly, vypukla panika. Koncertu se účastnila řada dětí a dospívajících v doprovodu rodičů, mnoho z nich se ale v chaosu poztrácelo.

S pomocí přispěchaly například hotely známého řetězce, které okamžitě nabídly vyděšeným přeživším přístřeší v nouzi. Některé hotely upozorňovaly na sociálních sítích, že se na ně mohou obrátit ti, kteří dosud nenašli své blízké.

Na Twitteru se tak rozeběhla akce, kdy obyvatelé města pod hashtagem #roomformanchester nabídli svou pomoc, včetně ubytování. Lidé se rovněž hlásí jako dobrovolníci.

Dobrou vůli ukázali i místní taxikáři. Ti se bezprostředně po útoku sjednotili a nabídli přeživším a jejich rodinám bezplatnou dopravu domů. Bohužel se vzácně vyskytly i výjimky.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek