Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Soud zakázal mešitě svolávat tlampači k modlitbě. V německém městečku roste mezi křesťany a muslimy napětí

Soud zakázal mešitě svolávat tlampači k modlitbě. V německém městečku roste mezi křesťany a muslimy napětí

Mešita v městečku Oer-Erkenschwick na západě Německa už nemůže svolávat věřící k pátečním modlitbám pomocí tlampačů, rozhodl dnes místní správní soud. Povolení tak činit z roku 2013 u něj napadla křesťanská dvojice, která bydlí téměř kilometr od mešity, informovala agentura Reuters. Mešita chce město o povolení používat tlampače požádat znovu, uvedl mluvčí soudu.

Křesťanský pár u soudu uvedl, že páteční svolávání muslimské obce k hlavní bohoslužbě týdne porušuje jejich náboženskou svobodu. Správní soud rozhodl, že město v roce 2013 nevyhodnotilo žádost místní muslimské obce patřičně.

Hüseyin Turgut, předák tamější islámské obce, řekl, že jej rozhodnutí soudu zklamalo. „Páteční svolávání k modlitbě trvá jen dvě minuty kolem jedné hodiny,“ uvedl. „Nikdo si dosud nestěžoval, a to máme německé sousedy, kteří bydlí jen deset metrů od mešity,“ dodal.

Německo od roku 2015 přijalo přes milion migrantů z Iráku, Sýrie a dalších, převážně muslimských, zemí. V různých částech Německa narůstají protiisláimské nálady a rozšiřují se i řady příznivců protiimigrační politiky, napsala agentura Reuters.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek