Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Sponzor republikánů spáchal sebevraždu. Spolu s Rusy chtěl získat e-maily Clintonové

Sponzor republikánů spáchal sebevraždu. Spolu s Rusy chtěl získat e-maily Clintonové

Republikánský sponzor Peter Smith spáchal sebevraždu. Smith loni před americkými prezidentskými volbami sestavil skupinu, která měla získat e-maily demokratické kandidátky Hillary Clintonové z jejích soukromých účtů. O smrti informoval list Chicago Tribune.

Smith minulý týden poskytl rozhovor listu Wall Street Journal, v němž tvrdil, že spolupracoval s ruskými hackery na získání asi 33 tisíc smazaných emailů. Předat je chtěl někdejšímu poradci prezidenta Donalda Trumpa Michaelu Flynnovi.

Flynn letos musel odstoupit z pozice poradce pro národní bezpečnost právě kvůli nevyjasněným vztahům s Kremlem. Vaz mu zlomily schůzky s ruským velvyslancem Sergejem Kisljakem.

Podle záznamů, které má Chicago Tribune k dispozici, zemřel Smith na zadušení v důsledku nedostatku kyslíku v uzavřené místnosti a jeho nahrazení heliem. Našli ho v hotelovém pokoji s pytlem přetaženým přes hlavu a zásobou helia. Jednaosmdesátiletý sponzor Republikánské strany po sobě zanechal dopis na rozloučenou.

V něm odmítá, že by se zabil kvůli nečestnostem v kampani. K radikálnímu kroku se rozhodl s ohledem na svůj špatný zdravotní stav a fakt, že mu vypršela životní pojistka.

Reportér Wall Street Journal, který Smithe zpovídal, tvrdí, že na něm nepoznal žádný náznak nemoci nebo plánu vzít si život. Klinika Mayo v blízkosti hotelu odmítla sdělit, jestli byl Smith její pacient. Jeden z jeho někdejších spolupracovníků ale uvedl, že si často stěžoval na potíže se srdcem.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek