Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Spor mezi Ficem a šéfem Reportérů bez hranic. Přou se kvůli omluvě novinářům

Spor mezi Ficem a šéfem Reportérů bez hranic. Přou se kvůli omluvě novinářům

Christophe Deloire, generální tajemník organizace Reportéři bez hranic (RSF), trvá na tom, že při pátečním setkání v Bratislavě jasně vyzval předsedu slovenské vlády Roberta Fica, aby se omluvil novinářům za dřívější urážky. Slovenský premiér to ještě v pátek popřel a dnes k tomu vydal prohlášení úřad vlády, které mělo za cíl stanovisko premiéra podpořit.

„Myslíme si, že byste měl vyjádřit lítost a omluvit se za to, že jste několikrát urazil novináře," řekl podle Denníku N Deloire na schůzce s Ficem, která se uskutečnila po vraždě slovenského novináře Jána Kuciaka. Zúčastnili se jí rovněž zástupce OBSE pro svobodu médií a zástupkyně Evropského centra pro svobodu tisku a médií.

Následně Fico vydal v prohlášení, v němž vyjádřil politování nad "dezinterpretací obsahu setkání". Podle něj žádná výzva k omluvě na něm nezazněla. Dnes úřad vlády vydal prohlášení s "přepisem konkrétního vyjádření... Deloira od oficiálního tlumočníka", v němž výzva zmíněna není.

"Vypadá to tak, že slovenský premiér Robert Fico popírá, že jsem ho vyzval, aby vyjádřil lítost a omluvil se. Další zdroje potvrdí, že jsem to během setkání učinil dvakrát a bez jakékoli dvojznačnosti. Byl bych rád, aby se nesnažil oponovat pravdě," reagoval dnes Deloire na svém twitterovém účtu.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek