Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Sporné pasáže z memoranda vyřadíme, slibují demokraté. Doufají, že ho Trump potom zveřejní

Sporné pasáže z memoranda vyřadíme, slibují demokraté. Doufají, že ho Trump potom zveřejní

Podle poslance Adama Schiffa jsou demokraté ochotni vyřadit některé pasáže ze svého memoranda o postupu FBI při vyšetřování ruského vlivu na prezidentské volby v USA, které prezident Donald Trump odmítl kvůli utajovaným skutečnostem zveřejnit. Schiff je členem výboru Sněmovny reprezentantů pro kontrolu tajných služeb.

Memorandum demokratů je odpovědí na zprávu republikánů, která vyšetřovatele FBI obviňuje ze zaujatosti proti Trumpovi při vyšetřování ruské kauzy. Zatímco republikánský dokument Trump navzdory odporu FBI odtajnil, memorandum demokratů uvolnit odmítá. Obsahuje prý příliš mnoho citlivých informací, které jsou předmětem utajení.

Bílý dům o víkendu demokraty ujistil, že jakmile své prohlášení "vyčistí", prezident je bez námitek zveřejní.

Záležitost se stala předmětem vyhroceného sporu: demokraté Trumpa obviňují z nadržování republikánům a ze snahy poškodit FBI, republikáni zase hovoří o pasti, kterou na hlavu státu nastražili demokraté záměrným zařazením tajných informací do svého memoranda. Trumpa tak prý teď mohou obviňovat z nedostatku transparentnosti.

Schiff prohlásil, že demokraté obsah svého memoranda konzultují s FBI a jsou připraveni vyřadit veškeré pasáže, které by mohly poškodit zdroje a metody vyšetřovatelů. Doufají prý, že pak Trumpovy výhrady odpadnou.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek