Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Sportovní svátek roku: V mrazem sevřeném Pchjongčchangu začaly 23. zimní olympijské hry

Sportovní svátek roku: V mrazem sevřeném Pchjongčchangu začaly 23. zimní olympijské hry

Je to tu! V pátek v poledne českého času slavnostně odstartovaly XXIII. zimní olympijské hry v jihokorejském Pchjongčchangu zahajovacím ceremoniálem. Bude na nich startovat asi 3000 sportovců z rekordních 92 zemí, česká výprava má 93 členů včetně obhájkyň olympijského zlata ze Soči rychlobruslařky Martiny Sáblíkové a snowboardcrossařky Evy Samkové. Kvůli mrazu se jednalo o jedno z nejkratších zahájení v historii. Českou vlajkonoškou byla snowboardkrosařka Eva Samková, olympijská vítězka z posledních Her v Soči. 

Pořadatelé se chystali na mrazivý ceremoniál. Nakonec sice v dějišti zimní olympiády nebyly dvacetistupňové mrazy jako v minulých dnech, ale navzdory oteplení trápil diváky studený vítr. Už před začátkem ceremoniálu rozehřívaly publikum dvě skupiny roztleskávaček z komunistické KLDR, které jsou součástí výpravy této izolované země na severu Korejského poloostrova.

Slavnostního zahájení se účastnily asi čtyři desítky českých sportovců. Budou chybět Sáblíková i biatlonistky, které v sobotu čeká boj o medaile. 

ONLINE přenos můžete sledovat na iSport.cz.

Defilé národů tradičně zahájili Řekové jako zástupci země, která je kolébkou olympijské tradice. Národy následně přicházely podle korejské abecedy. Jako poslední nastoupily společně pod vlajkou sjednocení výpravy pořadatelské Koreje a KLDR. Premiéra na zimních hrách čeká závodníky Ekvádoru, Eritrey, Kosova, Malajsie, Nigérie a Singapuru.

Zimní olympijské hry potrvají do 25. února. V patnácti sportovních odvětvích se rozdělí 102 sad medailí. Žádná ze soutěží se neuskuteční na stadionu ve tvaru pětiúhelníku, který je určen výhradně pro zahajovací a závěrečný ceremoniál. Po olympijských a paralympijských hrách budou tribuny rozebrány.

Vše o olympiádě naleznete ZDE >>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek