Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Stane se Zuckerberg dalším americkým prezidentem? Šéf Facebooku už začíná objíždět jednotlivé státy

Stane se Zuckerberg dalším americkým prezidentem? Šéf Facebooku už začíná objíždět jednotlivé státy

V souvislosti se zakladatelem Facebooku Markem Zuckerbergem se v posledních měsících stále více spekuluje o jeho možné kandidatuře na amerického prezidenta v roce 2020. Letos si dal Zuckerberg za cíl projet alespoň 30 amerických států, kde má v plánu setkání s obyčejnými lidmi.

Zuckerberg se zajímá se o jejich názory na politiku, pohled na svět a vyhlídky na budoucnost. Právě v rámci svých cest zavítal šéf Facebooku také k americké rodině ve státě Ohio. Zde se 57 letého Daniela Moora zeptal, jestli ve volbách volil Trumpa. Hostitel otázku stočil zpět k tazateli a zeptat se jej, jestli už s Trumpem mluvil.  

Díky tomu vyšlo dle zjištění zpravodajského webu Business Insider najevo, že mladý miliardář je se současným americkým prezidentem v telefonickém kontaktu. Obsah jejich komunikace ale zůstává tajemstvím. Veřejně se naopak ví, že Zuckerberg není přílišným příznivcem politiky republikánského prezidenta. Otevřeně kritizoval například exekutivní příkaz zakazující obyvatelům muslimských zemí vstup na půdu Spojených států.  

Přesto je Trumpův úspěch ve volbách s největší sociální sítí světa spojován. Takzvané fake news, tedy nejrůznější dezinformace se před volbami masivně šířily právě přes Facebook. Vlna falešných zpráv měla údajně Trumpovi pomocí získat nemalé množství hlasů. Ačkoliv Mark Zuckerberg podobné závěry považuje za šílené, jeho společnost už učinila opatření, které mají šíření dezinformací zabránit. Některé zprávy jsou například automaticky označené na nedostatečně podložené.

Zuckerberg se také nezúčastnil setkání šéfů nejmocnějších technologických společností. Poslal za sebe svého provozního ředitele. Jaký přesně vztah mezi s sebou Trump se zakladatelem Facebooku mají, tak zůstává nadále nejasné, stejně jako potenciální Zuckerbergova kandidatura. V roce 2020 už však jeden z nejmladších miliardářů světa dosáhne věku 35 let, což pro kandidáta na šéfa Bílého domu minimální věková hranice. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek