Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Stav manžela dánské královny se vážně zhoršil. Jeho syn narychlo opustil olympijské hry

Stav manžela dánské královny se vážně zhoršil. Jeho syn narychlo opustil olympijské hry

Zdravotní stav chotě dánské královny Margrethe se vážně zhoršil. 83letý princ Henrik má nádor na levé plíci. Korunní princ Frederik, Henrikův syn, musel narychlo opustit Jižní Koreu, kde se účastnil zahájení olympiády. Informovala o tom agentura DPA.

Devětačtyřicetiletý Frederik přerušil svou návštěvu na olympiádě a spěchal domů, píše DPA. Jeho otec v lednu na dovolené v Egyptě dostal zápal plic a musel být ošetřen v kodaňské nemocnici. Lékaři mu přitom našli nezhoubný nádor na levé plíci.

Ještě na začátku týdne členové královské rodiny vyjadřovali úlevu, že se nádor ukázal jako nezhoubný, a Henrikův nejmladší syn princ Joachim informoval, že se otci daří lépe. „Je samozřejmě zesláblý, ale vzhledem k okolnostem dobře naladěn,“ sděloval princ.

 

Bratr prince Henrika Étienne de Monpezat ale bulvárnímu listu BT řekl: „Vím, že se mému bratrovi nevede dobře. Vypadá to, že je to otázka týdnů.“

Princ Henrik musel v minulém roce několikrát do nemocnice, mimo jiné kvůli arterioskleróze. V září královský palác oznámil, že trpí demencí, která může měnit jeho chování a reakce a ovlivňovat úsudek a pocity. Od té doby se téměř neobjevuje na veřejnosti.

Henrik, který se s nyní sedmasedmdesátiletou Margrethe oženil v roce 1967, se rozhodl odejít do ústraní už předloni. Vzdal se přitom titulu prince manžela s odůvodněním, že je zklamaný z toho, že nebyl jmenován králem manželem poté, co Margarethe v roce 1972 nastoupila na trůn.

Princ se netajil nespokojeností s tím, že nikdy nebyl brán jako rovný královně. Před časem dokonce vyvolal pozdvižení prohlášením, že nechce být pohřben po jejím boku v královské hrobce v katedrále Roskilde, jak je to u dánských královských párů tradicí.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek