Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Stránky ukrajinského prezidenta napadli hackeři. Kyjev viní Rusko

Stránky ukrajinského prezidenta napadli hackeři. Kyjev viní Rusko

Webové stránky ukrajinského prezidenta Petra Porošenka dnes napadli hackeři, oznámil na sociálních sítích vicekancléř Dmytro Šymkiv. Útok, který údajně prezidentský web výrazněji neochromil, je podle Kyjeva reakcí Ruska na rozhodnutí ukrajinské vlády zablokovat přístup k internetovým službám nabízeným na Ukrajině ruskými firmami.

Nařízení zamezit přístup k oblíbeným sociálním sítím VKontakte a Odnoklassniki (Spolužáci) nebo k poštovnímu serveru Mail.ru vydaly ukrajinské úřady dnes. Stalo se tak v rámci nových sankcí proti Rusku, které Kyjev obviňuje z podpory separatistů v Donbasu na východě země. Kreml pohrozil reciproční odpovědí.

Podle Šymkiva byl útok proti Porošenkově webovým stránkám veden z Ruska s cílem zatížit servery natolik, aby byly nepřístupné. Situaci ale mají údajně ukrajinští experti pod kontrolou a web je v provozu.

Kreml ukrajinská obvinění odmítl jako „naprosto neodůvodněná“. Tato nařčení jen opět svědčí o otevřené rusofobii v politice Kyjeva, uvedl mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek