Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Střelba na africké migranty v Itálii: šest lidí je zraněných, útočník při zatčení hajloval

Střelba na africké migranty v Itálii: šest lidí je zraněných, útočník při zatčení hajloval

Středoitalským městem Macerata otřásá útok, který má podle policie zřejmě rasový motiv. 28letý muž začal střílet po kolemjdoucích z jedoucího auta, podle svědků si vybíral právě černošské kolemjdoucí. Šest lidí je zraněných ve všech případech jde o lidi černé pleti, podle místních médií o africké migranty.Policie už podezřelého zadržela.

Podle italské agentury ANSA jde o 28letého Lucu Trainiho, který loni kandidoval v italských komunálních volbách za protiimigrační stranu Liga Severu a který dosud nebyl trestán. Policie jej zadržela se zbraní, zahaleného do italské vlajky, když zdravil fašistickým pozdravem před místním památníkem padlým vojákům, uvedla ANSA. Při zatčení nekladl odpor.

Pachatel střílel na několika místech města z projíždějícího vozu Alfa Romeo. Starosta Maceraty ležící asi 200 kilometrů východně od Říma vyzval po zahájení střelby obyvatele, aby do odvolání zůstali ve svých domovech. Školáci, kteří mají sobotní vyučování, měli zůstat ve školách a zastavena byla městská doprava, uvedla agentura AP. Zákaz vycházení byl mezitím zrušen.

Dnešní incident se podle agentury Reuters stal poté, co bylo v Maceratě ve středu ve dvou kufrech objeveno tělo osmnáctileté Italky Pamely Mastropietrové. Dívka dva dny předtím opustila komunitu, kde se léčila z drogové závislosti. V souvislosti s její smrtí byl zatčen 29letý nigerijský migrant. Auto se podle agentury Reuters pohybovalo právě i v prostoru, kde byly nalezeny rozřezané dívčí ostatky.

Itálii čekají 4. března parlamentní volby. Proticizinecké nálady jsou klíčovým tématem kampaně, připomněla agentura AP.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek